Malo Društvo VELIKOG srca

Osnivačka Skupština održana je 25.1.2009. godine.

Na Skupštini je donešena odluka da se osniva  Hrvatsko Planinarsko Društvo ''Sveti Šimun'' Markuševec

Usvojen je Statut društva i za prvog predsjednika izabran je Nenad Sitar, dopredsjednika Drago Munđer,a za tajnika Slaven Šelendić.

Da bi udruga mogla početi sa radom trebalo je proći još nekoliko mjeseci jer se čekalo rješenje Gradskog Poglavarstva o upisu u Registar udruga.

3. studenog 2009. godine održala se još jedna Skupština društva na kojoj se uskladito Statut (zbog članstva u HPS-u) sa Statutom HPS-a (u sredini grba dodan je znak HPS-a)

Društvo je službeno počelo sa radom 17.1.2010. godine prvim izletom Čučerje - Lipa –  Gorščica – Vidovec koji je postao tradicionalan.

Društvo godišnje organizira u prosjeku oko 30 izleta što jednodnevnih što višednevnih, na kojima u prosjeku prisustvuje oko 25 članova.

Osim organizacije izleta društvo :

- organizira Markuševečki križni put

- postavlja svake godine Adventski vijenac na Trgu Svetog Šimuna

- postavlja pisanicu za Uskrsne blagdane ispred župne crkve

- postavlja kipove svete obitelji za Božične blagdane ispred župne crkve

- organizira kestenijadu

- organizira kazališne predstave

- izgradilo je sklonište na Skorpovcu (srednji Velebit) i održava ga

- predvodi hodočašće grada Zagreba na Mariju Bistricu

Sjedište društva je na adresi : Brežovanka 2A, Zagreb

Društvo se sastaje na satancima četvrtkom od 20:00 do 22:00 sati.

izrada web stranica i Hosting Domidona IT